Palangoje įvyko ketvirtasis Lietuvos sveikatinimo turizmo forumas


Gegužės 17 d. Palangos kurhauze vyko Lietuvos sveikatinimo turizmo forumas, kurį jau ketvirtą sykį organizavo dvi asociacijos – Lietuvos kurortų asociacija bei Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija. Forume kalbėta apie kurortų ir kurortinių teritorijų poveikį Lietuvos ekonomikai bei sveikatinimo turizmo ir kurortologijos svarbą.

Lietuvos kurortai garsėja kokybišku sanatoriniu gydymu ir gerai prižiūrėta infrastruktūra, kuri leidžia sveikatinimą derinti su poilsiu. Vis daugiau dėmesio ir pastangų skiriama sveiko gyvenimo filosofijos įgyvendinimui, sveiko senėjimo skatinimui ir kurortologiniams moksliniams tyrimams.

Sveikatinimo turizmas yra viena svarbiausių priemonių, mažinant turizmo sezoniškumą bei skatinant sveikatos turizmo paslaugų eksportą. Kaip pastebėjo renginio pranešėjai – jis generuoja pajamas ne tik tiesiogiai su sveikatos paslaugų teikimų susijusiems sektoriams, bet taip pat ir apgyvendinimo, maitinimo, susisiekimo, laisvalaikio bei kitų turizmo paslaugų sektoriams.

Vis dėl to sveikatinimo turizmas, kuris yra mūsų šalies kurortų ir kurortinių teritorijų ašis – šiai dienai nepakankamai efektyviai išnaudojama turizmo rūšis. Natūralūs gamtiniai sveikatos veiksniai, kurių gausa pasižymi visi Lietuvos kurortai, ilgametės tradicijos, puikios sanatorijos ir jose dirbantys patyrę specialistai sudaro pagrindą Lietuvos kurortų veiklai ir jų tolesnei raidai, formuoja išskirtines sveikatinimo galimybes bei sukuria prielaidas Lietuvai tapti sveikatinimo turizmo paslaugų lydere Europos regione.

Kurortams bei sveikatinimo paslaugų teikėjams aktualiais klausimais diskutavo Karolis Žemaitis, Šarūnas Vaitkus, Artūras Salda, Rokas Navickas, Olga Gončarova, Vaida Pilinkienė, Alina Stundžienė, Laura Taučiūtė, Elita Radkevič, Lolita Rapolienė ir kiti. Kaip bendrai sutarė renginio dalyviai, siekiant aukščiausių rezultatų sveikatinimo turizmo srityje, būtinas didesnis valstybės dėmesys šiems klausimams: sveikatinimo turizmo ir kurortologijos, kaip prioritetinių sričių, įtvirtinimui; tolygios ir darnios kurortų bei kurortinių teritorijų plėtros užtikrinimui, numatant tikslinį finansavimą iš valstybės biudžeto; gamtinių gydomųjų veiksnių naudojimo sveikatos priežiūroje, reglamentavimui; pakankamo sveikatinimo ir sveikatos priežiūros specialistų parengimo užtikrinimui; susisiekimo su Lietuva gerinimui;
skaidrios turizmo statistikos surinkimo sistemos sukūrimui bei kt.

Nuotraukų autorė Radvilė Kucevičiūtė.



Source link