Ar kada nors kilo noras skristi į tolimą tikslą, tačiau mintis apie oro uosto saugumą, pamestą bagažą ir bandymą iššifruoti užsienio kalbą privertė susimąstyti? Na, tau pasisekė! Dabar galite keliauti po pasaulį nepakildami nuo sofos – nereikia lėktuvo bilieto, paso ar nepatogių bandymų pasikalbėti. Štai jūsų bilietas į pasaulinį turą iš namų su virtualiomis ekskursijomis, nuotykiais fotelyje ir spragėsių vertu pabėgimu.
1. Virtualios ekskursijos: ekskursijos su sportinėmis kelnėmis
Pamirškite nueiti mylias su nepatogiais batais, kad pamatytumėte orientyrus – dabar galite „aplankyti“ pasaulio stebuklus dėvėdami jaukiausią pižamą. Technologijų dėka galėsite pasivaikščioti po Luvrą, tyrinėti Tokijo gatves ar žygiuoti Inkų taku – visa tai – prabangiai gulėdami ant sofos.
Luvras (Paryžius): Praleiskite minią ir apžiūrėkite Moną Lizą iš savo svetainės, netrukdydami asmenukių lazdelės. Be to, nėra jokio sprendimo už užkandžių pertraukėles kelionės viduryje.
Didžioji kinų siena: Patirkite Didžiosios sienos grandioziškumą virtualiai, be jokios tikimybės, kad ant stačių laiptelių patempsite čiurną ar pritrūksite oro.
Šiaurės pašvaistė (Islandija): Norite pamatyti šiaurės pašvaistę? Yra virtuali internetinė kamera, kuri gali parodyti pašvaistę realiu laiku, atėmus užšalimo temperatūrą!
2. Knygos: Klaidžiojimai tarp puslapių
Nėra geresnio būdo keliauti laiku ar teleportuotis nei per gerą knygą. Nuo plataus kraštovaizdžio iki egzotiškų vietų – tegul jūsų vaizduotė gali būti laukinė.
Elizabeth Gilbert „Valgyk, melskis, mylėk“.: Jei norite pavalgyti per Italiją, rasti vidinę ramybę Indijoje ir įsimylėti Balyje – be gyvenimo krizės – ši knyga jus ten nuves.
Žiulio Verno „Aplink pasaulį per 80 dienų“.: Įlipkite į Phileasą Foggą, kai jis keliauja po pasaulį XIX amžiuje, atėmus stresą dėl lenktynių su laikrodžiu.
“Laukinis“, autorė Cheryl Strayed: Tiems, kurie nori jaudulio žygiuojant Ramiojo vandenyno keteros taku be pūslių ir abejotinų stovyklavimo įgūdžių.
3. Filmai ir TV laidos: kinematografinės kelionės
Jei besaikis žiūrėjimas yra jūsų nuotykių idėja, pasaulis yra tiesiog po ranka. Paimkite nuotolinio valdymo pultą ir pasiruoškite kelionei ant sofos per skirtingas kultūras, klimato ir virtuvės šalis.
Slaptas Walterio Mitty gyvenimas: Leiskitės į laukinę kelionę per Islandiją, Grenlandiją ir Himalajus pro nuotykių ieškotoju tapusio svajotojo objektyvą. Be to, jums nereikės jaudintis bandant riedlente nusileisti nuo ugnikalnio.
Anthony Bourdain: Jokių išlygų: Sekite velionį, didįjį Anthony’į Bourdainą, kai jis valgo ir tyrinėja žaviausias žemės vietas. Miestuose, apie kuriuos niekada net negirdėjote, jausitės kaip vietinis, niekada nepalikdami savo sofos.
Emily Paryžiuje: Svajojate apie paryžietiškus kruasanus ir mielas kavinukes? Leiskite Emily abejotiniems prancūzų ir mados pasirinkimams nugabenti jus į Šviesų miestą.
4. „YouTube“ kanalai: „Travel Bloggers Go Digital“.
Dėka kelionių tinklaraštininkų, kurie perėjo į skaitmeninę erdvę, galite patirti autentiškas keliones. Norite sužinoti, ką reiškia kuprinė važiuoti per Pietryčių Aziją ar valgyti per Meksiką? Viskas yra, paruošta spustelėti „leisti“.
Kara ir Nate’as: Ši po pasaulį keliaujanti pora aplankė daugiau nei 100 šalių ir filmuoja pakilimus, nuosmukius bei netikėtumus. Tai kelionės, su trupučiu dramos ir daug humoro.
Prarado LeBlancą: Christiano LeBlanco kanalas yra apie egzotiškas vietas, prabangias viešnages ir retkarčiais pasivaikščiojimą paplūdimyje, atėmus saulės nudegimą.
Sveiki, Nadine: Nadine kelionių vaizdo įrašai leis jums jaustis taip, lyg dalyvautumėte jos nuotykiuose, nesvarbu, ar ji tyrinėja vietines Pietryčių Azijos rinkas, ar keliauja po JAV.
5. Kalbų mokymosi programos: tapkite poliglotu nepalikdami sofos
Kai apsimetate, kad skraidinėjate visame pasaulyje, kodėl gi neparinkus kelių žodžių vietine kalba? Duolingo, Babbel ar net YouTube gali paversti jūsų sofą klase.
Išmok prancūzų kalbos: Tiems, kurie nori aplenkti savo įsivaizduojamus Paryžiaus kavinės nuotykius.
Pasiimti ispanų kalba: Puikiai tinka, kai „klaidžiojate“ Barselonos gatvėmis nuo sofos.
Pabandyk japoniškai: Įsivaizduokite, kaip girtis teises, kai galite pasakyti, kad išmokote kanji pagrindinius dalykus niekada neišeidami iš namų.
Dažnai užduodami klausimai
Kaip galiu keliauti po pasaulį nepalikdamas sofos?
Galite tyrinėti pasaulį tiesiai iš savo namų per virtualias keliones, kurių metu vos keliais paspaudimais galite virtualiai aplankyti tokias vietas kaip Tadžmahalas arba Didysis barjerinis rifas. Yra daugybė svetainių, siūlančių virtualias keliones, leidžiančias tyrinėti garsius meno kūrinius, muziejus ir net botanikos sodus – visa tai patogiai gulėdami ant sofos.
Kas yra kitas geriausias dalykas kelionėse realiame gyvenime?
Virtuali patirtis yra kitas geriausias dalykas realiame gyvenime. Galite leistis į virtualią kelionę per tokias platformas kaip „Google“ menas ir kultūra, kuri leidžia tyrinėti geriausius pasaulio muziejus, parkus ir kultūros objektus su išsamiais vaizdais ir garso efektais, leidžiančiais pažvelgti į tikrąjį dalyką.
Kokias populiariausias vietas galiu praktiškai aplankyti?
Galite praktiškai aplankyti žymias vietas visame pasaulyje, pvz., Versalio rūmų didžiuosius laiptus ir Bekingemo rūmų sosto kambarį, arba net pasivaikščioti po gamtą nacionaliniuose parkuose. Zoologijos sodai ir akvariumai taip pat siūlo virtualias keliones, kuriose galite stebėti gyvūnus jų buveinėse.
Ar galiu virtualiai tyrinėti kultūros paminklus?
Taip, virtualios ekskursijos suteikia prieigą prie įvairių kultūros paminklų, įskaitant garsius muziejus visame pasaulyje. Nesvarbu, ar domitės menu, istorija ar net botanikos sodais, yra keletas būdų, kaip leistis į virtualias ekskursijas po šias vietas ir patogiai savo namuose patirti skirtingas kultūras.
Kaip veikia virtualios kelionės?
Vos keliais paspaudimais galite leistis į virtualų turą per platformas, tokias kaip „Google Arts“, kur galite tyrinėti viską – nuo muziejų iki gamtos stebuklų. Į kai kurias virtualias keliones įtraukiami garso efektai ir 360 laipsnių vaizdas, kad kelionės tikslą pajustumėte taip, lyg eitumėte jo gatvėmis.
Ar galiu praktiškai ištirti Didįjį barjerinį rifą?
Taip, galite tyrinėti Didįjį barjerinį rifą per virtualias keliones, kurios suteikia galimybę iš arti pažvelgti į nuostabų povandeninį pasaulį. Šios virtualios patirtys leidžia „plaukti“ su jūros gyvūnija ir aplankyti koralinius rifus be kelionių apribojimų.
Ar vyksta virtualios ekskursijos po muziejus ir galerijas?
Daugelis pasaulinio lygio muziejų siūlo virtualias keliones, kuriose galite apžiūrėti garsius meno kūrinius ir apžiūrėti eksponatus niekada nepalikdami nuo sofos. Galite praktiškai aplankyti tokias vietas kaip Luvras, Britų muziejus ir Metropoliteno meno muziejus.
Kokių kitų įdomių virtualių potyrių galiu išbandyti?
Be virtualių kelionių, galite išbandyti virtualias keliones į savo bucket listingus, važinėtis virtualiais kalneliais ar net žiūrėti interaktyvius vaizdo įrašus, kurie pasiners į naujas vietas ir potyrius. Norėdami pasilinksminti, galite net išmokti magiškų triukų internete arba tyrinėti istorijas, esančias už garsių orientyrų.
Kokia gera svetainė pradėti savo virtualių kelionių nuotykius?
„Google“ menas ir kultūra yra puikus atspirties taškas jūsų virtualioms kelionėms. Iš ten galite virtualiai apsilankyti muziejuose, tyrinėti pasaulio įžymybes ir net planuoti virtualias keliones į tokias vietas kaip Tadžmahalas ir Didysis barjerinis rifas – visa tai iš savo namų.
Ar galiu patirti nuostabų lauką virtualiai?
Taip, per virtualias keliones galite tyrinėti nacionalinius parkus, paplūdimius ir kitas gamtos vietas. Ši patirtis leidžia praktiškai pasivaikščioti vaizdingais takais ir paplūdimiais ar net leistis į ekskursiją po garsiausius pasaulio parkus, nepaliekant nuo sofos.
Naršyti daugiau