Šio rudens Gyvenant užsienyje serijos, kita mūsų stotelė – Marokas. Sinkleras, amerikietis pradinės mokyklos mokytojas, gyvena Tanžere, trečiame pagal dydį Maroko mieste. Čia Sinclair aprašo marokietiškus riešutų, datulių ir avokadų kokteilius, savo pasimatymų Maroke patirtį ir neįtikėtiną Tanžerio meilę Birkenstocks…
Sinclairo fonas: 2019 m. rugsėjį persikėliau į Maroką ir greitai įsimylėjau šią šalį. Visi, kuriuos sutikau, buvo nepaprastai malonūs ir svetingi; Netrukus po atvykimo jaučiausi kaip namie. Man taip patiko, kad net tada nenorėjau išeiti COVID-19 užklupo Maroką 2020 m., ir aš turėjau galimybę grįžti į JAV. Nors pastarieji pusantrų metų buvo neįtikėtinai sudėtingi ir įtempti, tiek daug gero iš to išėjo draugystė ir mano karjeros pažanga. Marokas turi tiek daug ką pasiūlyti, ir aš patekau į neįtikėtiną nuotykį, ir per jį radau vietą, kurioje galiu pamatyti save klestintį. Jaučiuosi taip, lyg sekau savo širdimi ir gyvenu visavertiškai.
Apie natūralų grožį: Marokas įkvėpė mano fotografiją dėl savo, atrodytų, lengvo grožio. Maroko šviesoje yra kažkas labai ypatingo, dėl kurio ji tampa tokia fotogeniška, kartu su ryškiomis spalvomis ir žavingomis gatvėmis. Visur, kur pasisuku, mane stebina mažytės meno akimirkos – nuo plačios durų arkos, miesto ir vandenyno vaizdų ant stogo iki gatvės kačių, slampinėjančių tarp maisto pardavėjų.
Dėl pragyvenimo išlaidų: Pragyvenimo išlaidos Maroke yra labai prieinamos. Nuomos kaina kiekviename mieste skiriasi, tačiau butų galite rasti nuo 200 iki 800 USD per mėnesį. Kalbant apie kitas išlaidas, nesunku rasti patiekalą, kuris kainuoja nuo 2 iki 6 USD. Įmantresniuose restoranuose vakarienė kainuotų apie 25 USD. Taip yra iš dalies todėl, kad beveik visi švieži produktai yra iš vietinės kilmės ir yra labai pigūs, nes Maroke yra didžiulė ūkininkavimo pramonė.
Apie maistą: Maroko maistas yra skanus ir pilnas skonio. Nebijokite, jei nemėgstate aštraus maisto, nes marokiečiai taip pat nemėgsta, o jų tradicinis maistas yra turtingas ir kupinas umami bei saldžių skonių. Kuskusas yra akivaizdus daugelio mėgstamiausias, bet aš mėgstu ėrieną ir slyvų tadžiną, kuris iš esmės yra lėtas kepsnys ir valgomas su šviežia duona. Vis dėlto mano mėgstamiausi yra marokietiški kokteiliai ir sulčių batonėliai. Geresnių šviežiai spaustų apelsinų sulčių nerasite niekur kitur. Man patinka marokietiškas kokteilis su riešutais, datulėmis ir avokadu, kuris yra skanus, sotus ir puikiai tinka pusryčiams.
Apie madą: Pamatysite, kad dideliuose miestuose, tokiuose kaip Rabatas ir Kasablanka, moterys rengiasi laisviau ir amerikietiškesniu stiliumi. Ten, kur aš gyvenu, šiaurėje, daug konservatyviau; žmonių rengiasi nuosekliau ir panašiau. Gatvėje pastebiu moteris, vilkinčias ilgas plečiasias maksi sukneles, palaidines, kelnes aukštu liemeniu, storus sportbačius, didelius akinius nuo saulės ir ryškią raudoną lūpą. Kai kurios moterys nešioja skareles, bet daugelis ne taip gerai. Yra daug jaunų hipsterių, kurie rengiasi panašiau į prancūzų meno studentų atmosferą su džinsais, smagiais raštais ir daugybe detalių. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – Birkenstock! Jie yra į batas iš Tanžero ir aš čia dėl to. Vis dėlto yra tam tikrų drabužių stilių, kuriuos dėvėdama viešoje vietoje nesijaučiu patogiai, pavyzdžiui, trumpi šortai ar trumpi drabužiai, nes išsiskirčiau labiau nei jau dabar būdama baltaodė moteris.
Apie buvimą amerikiečiu Maroke: Daugelis marokiečių myli Ameriką! Sužinoję, kad esu amerikietis, jie susijaudina ir nori apie tai pasikalbėti, užduoti man klausimų arba pasidalinti atsitiktiniu ryšiu su JAV. Daugelis marokiečių yra susipažinę su JAV reikalais nuo politikos iki „TikTok“ tendencijų. Jie dažnai žavisi, kad pasirinkau gyventi užsienyje ir yra draugiški su manimi. Kai kurie mano sutikti žmonės vis dar turi amerikietišką svajonę susikurti gyvenimą galimybių šalyje. Kitiems tai nerūpi, bet amerikietiškas mąstymas yra labai atviras ir žavisi bei domisi mūsų gyvenimo būdu.
Vietinėmis kalbomis: Marokas turi dvi oficialias kalbas: arabų ir amazigų. Dauguma marokiečių kalba darija, kuri yra marokiečių arabų dialektas. Mokausi Darijos ir žinau pakankamai, kad galėčiau ja naudotis bendraudama turguje, su taksi vairuotojais ar pasisveikinti su kaimynais. Bet tai sunku, nes ji labai skiriasi nuo anglų kalbos ir yra daug garsų, kurių mes nevartojame ir kurių aš tiesiog negaliu ištarti. Amazigh kalba vietiniai Maroko gyventojai ir ji apibūdinama kaip afroazijos kalba; ji naudoja visiškai kitokią abėcėlę. Daugelis marokiečių kalba ir prancūziškai; ji dažnai vartojama kaip verslo ir valdžios kalba.
Dėl priekabiavimo gatvėje: Gana reguliariai patiriu priekabiavimą gatvėje. Tam tikrą dieną Tanžere, vaikščiodamas aplinkui, galiu eiti 30 minučių su 8 skirtingomis pastabomis arba išvis jų nedaryti. Tai tikrai atsitiktinai. Išgelbsti tai, kad kad ir kaip mane pykstu ar erzintų kartais ir dažnai jaučiuosi nepatogiai, retai jaučiuosi nesaugus. Galiu sulaukti „hola, muy guapa“ arba „bonjour“ arba daug žvilgsnių ir mane seka, bet retai kada buvo baisu. Kartais atrodo, kad nori nušauti, kiti tiesiog per daug draugiški ar smalsūs, o kai kurie – šiurkštūs, bet dažniausiai nejaučiu, kad vyrai turi blogų ketinimų. Stengiuosi būti budrus ir sąmoningas, bet nusprendžiau į tai nekreipti dėmesio. Taip pat vaikštau su savo draugais, o tai labai sumažina man skiriamą dėmesį. Tai nėra smagu, bet suvaldoma.
Apie pasimatymus: Pasimatymai Maroke švelniai tariant yra įdomūs. Pasimatymai Maroke yra daug sudėtingesni, nes yra keli įstatymai ir papročiai, kurie neleidžia maišytis lyčių. Santykiai ir pasimatymai tikrai egzistuoja, tačiau jie labiau paslėpti. Seksas prieš vedybas neleidžiamas, bet tai niekam nesustabdė. Tikrai nėra PDA ir pamirškite atostogas su antra puse, nes nesusituokusios marokiečių poros negali apsistoti viešbučiuose ir „Airbnb“, išskyrus užsieniečius. Kaip ir visur kitur, keičiasi jaunoji karta, aplink matau poras ir pažįstu žmonių, kurie susitikinėja ir palaiko rimtus santykius, bet dažnai apie tai nepasako savo šeimai. Pastebiu, kad kai kurie žmonės gyvena Hanai Montanai būdingą gyvenimą: vienas yra gana konservatyvus su savo šeima, o kitas – laisvesnis su draugais. Laisvės trūkumas verčia žmones elgtis tam tikrais būdais, todėl suprantu, kaip gali būti sudėtinga manevruoti.
Susitikę su ypatingu žmogumi: Susitikinėjau tik šiek tiek ir daugiausia per draugus, kuriuos pažinojau pirmaisiais metais Maroke, kol persikėliau į Tanžerą ir man buvo nuobodu ir trumpam įstrigo namuose, todėl nusprendžiau pažiūrėti, koks ten yra Tinderis. Sutikau labai teigiamą atsakymą, bet dėl Covid mažai domėjausi iš tikrųjų eiti į pasimatymus, kol sutikau savo dabartinį beveik vienerių metų partnerį! Esu dėkingas, kad tai padariau, jis padarė mano patirtį Tanžere ir Maroke be galo geresnes. Žinoma, susidūrėme su kai kuriais kultūriniais skirtumais ir iššūkiais, tačiau nieko negalėjome susidoroti. Taip pat apmaudu, kad negalime gyventi taip laisvai viešumoje, kaip galėtume kitur, bet tai nesustabdė mūsų laimės.
Dingus namo: Labiau už viską pasiilgau savo draugų ir šeimos. Nors ir pasirinkau gyvenimą užsienyje, tai nepalengvina gyvenimo toli nuo artimųjų. Esu dėkingas už priartinimą ir žinučių siuntimą, dėl kurių daugelis mano santykių išliko gyvi ir artimi, nepaisant fizinio atstumo.
Vairuojant: Taip pat pasiilgau vairavimo. Nors kelis kartus esu išsinuomojęs automobilį ir važinėjęs Maroke, kasdien nevažinėju, o mieste važiuoti kelia siaubą. Aš pasiilgau gražių tuščių priemiesčių kelių ir važiuodamas užleisdamas langus klausytis muzikos.
Apie alkoholį: Alkoholis Moroke nėra nelegalus, tačiau tai yra tabu. Be to, yra alkoholinių gėrimų parduotuvių ir kai kurie restoranai jais prekiauja, nors asortimentas yra ribotas (pasiilgau alaus ir sidro!).
Tačiau ten, kur jiems trūksta alaus, Marokas išsiskiria vynu. Maroko Vidurio Atlaso regione yra puiki dirva vynui ir jie gamina labai gerą vyną. Marokas gamina unikalų pilką vyną, gaminamą iš raudonųjų vynuogių, bet baltojo vyno stiliumi, kuris sukuria lengvą gaivią rožinio alternatyvą, kurią būtina paragauti! Malonu gauti gerą vyno butelį už 9 USD.
Blogiausia gyvenimo Maroke dalis: Laisvės trūkumas. Mane apmaudu ir stebina tai, kiek daug ribojančių įstatymų moterims, ypač Maroke, arba įvairių egzistuojančių tradicijų, trukdančių laisvai išreikšti save ar gyventi atvirai. Savo, kaip amerikiečio, teises laikiau savaime suprantamomis, bet dabar esu už jas dėkingas. Vertinu galimybę prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir tai, kad turiu laisvę gyventi jį taip, kaip man patinka. Nors iki šiol tai nėra būdinga daugeliui žmonių Amerikoje, o Maroke tam tikra prasme tai tikrai toli nuo tiesos.
Apie geriausią gyvenimo Maroke dalį: Žmonės. Susisiekimas su naujais žmonėmis, turinčiais skirtingas istorijas ir gyvenimo patirtį, atveria akis. Marokas yra tokia graži šalis su gražiais žmonėmis, kurie reiškia gerą ir padarė mano patirtį tokia naudinga.
Labai ačiū, Sinclair!
Patiko šis įrašas? Prenumeruokite čia!
Prenumeruokite čia, kad gautumėte naujus Ashley Abroad įrašus tiesiai į savo pašto dėžutę.